islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
41 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 41 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty96%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty0%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty0%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty0%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty1%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty2%[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
20022015
Mesazh[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Michel-Onfray-770x470  Filozofi i famshëm francez, Mishel Onfre (Michel Onfray), duke komentuar rreth ngjarjeve të fundit në redaksinë e revistës satirike, në njërin nga televizionet franceze, ndër të tjerash është shprehur:
“Ne, perëndimorët, shkojmë te vendet muslimane, përzihemi në punët e tyre të brendshme, i vrasim ata, qoftë kjo në Afrikë apo në Afrikën veriore, kurse, kur muslimanët mbrohen nga okupimi, ne i shpallim ata për terroristë. Muslimanët nuk janë aq naiv sikur që mendojnë njerëzit në Francë, Evropë apo në botë dhe se, ajo që ne u bëjmë atyre ne vendet e tyre, është shumë e tmerrshme se sa vrasja e 10 njerëzve. Ne, për çdo ditë, vrasim me qindra muslimanë në vendet e tyre.”
Ai ka shtuar gjithashtu: “Racizmi është problemi ynë. Pse, pas sulmit në “Charlie Hebdo”, nxituam shpejt që autorin e veprës së tillë ta shpallim për terrorist, ndërkohë që nuk ushtruam asnjë presion mbi drejtuesit e revistës që të ndalojnë së ofenduari Profetin Muhammed, e me këtë edhe vetë muslimanët,  duke bërë publikimin e karikaturave ofenduese.”
(Islampress)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme :: Komentet

No Comment.
 

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» ÇFARË NDODHË NËSE 99 HERË BËJMË MËKATE, DHE VETËM NJË HERË BËJMË VEPËR TË MIRË?‎
» Cka eshte halli i muslimaneve ?
» Sarkozy muslimanëve: Vendi juaj është në Francë
» OKB: Situata në Siri – e tmerrshme
» (Tregime Islame) Filozofi dhe Inxhinieri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Speciale-
Kërce tek: